RSS
 

Kontuzja

13 cze

Tydzień biegania za mną. Radzę sobie dobrze, trening bardzo mi odpowiada. Niestety wczoraj nabawiłam się prawdopodobnie jakiejś kontuzji. Gdy rozpoczęłam bieg, coś mnie zabolało w okolicy kostki. Później nie odczuwałam bólu, ale dziś rano obudziłam się z delikatnie opuchniętą nogą i chodzenie rodzi pewien dyskomfort. Pewnie przejdzie za parę dni. Jutro będę bardzo wolno sobie truchtać, żeby tej nogi nie nadwyrężyć.
Kupiłam buty do biegania. Odpowiednio wyprofilowane, z żelową podeszwą, amortyzują uderzenia stopą o chodnik. Mówi się, że bieganie jest zdrowe, tymczasem ja już po tygodniu jestem kontuzjowana, bez odpowiedniego obuwia podobno siadają kolana, a jeszcze przypomina mi się historia mężczyzny, który biegał brzegiem morza z rana i spadł na niego samolot. Czarny humor mi się załączył, przepraszam. Jakoś chciałam moją kontuzjowaną nogę rozśmieszyć :)

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. Amenite

  13 czerwca 2013 o 18:11

  To uważaj na te samoloty jak biegasz!
  Bieganie to coś do czego chyba nigdy sie nie zmotywuję, podziwiam strasznie, bo ja na pewno jeszcze długo nie zacznę, a wiem że warto.

   
  • ~Katarinka

   13 czerwca 2013 o 23:43

   Ciągle zerkam w niebo, bo mieszkam przy lotnisku :) Też długo nie mogłam się zmotywować, ale mam narzeczonego sportowca i po ośmiu latach jakimś cudem mnie namówił ;p Nie powiem, żeby było mu łatwo.

    
 2. ~Angelika :3

  13 czerwca 2013 o 19:44

  Trzymam kciuki w wytrwałości w bieganiu! :D
  Mam nadzieje, że kontuzja szybko minie i będziesz mogła całkowicie wrócić do biegania.
  Ja biegam, ale tak od ochoty, bo nie mam dużo czasu na to. Nauka i te sprawy. :P
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie. :3

   
  • ~Katarinka

   13 czerwca 2013 o 23:47

   Właśnie wróciłam z treningu – niestety z nogą nadal źle. Jeszcze muszę poczekać. Właśnie nie za bardzo się orientuję, czy lepiej sobie delikatnie truchtać i znosić ból, czy zaprzestać na jakiś czas, bo inaczej tylko pogorszę sprawę. No nic, poczytam sobie gdzieś na ten tema i wszystko się wyjaśni. Dziękuję za zaproszenie.

    
 3. ~Monika

  14 czerwca 2013 o 22:14

  Kontuzje… ehhh, skąd to znam. Choć przyznam, że odkąd zaczęłam ćwiczyć, rzadziej pojawiają się u mnie jakiekolwiek dolegliwości bólowe. Z kostką mam jednak nie małe problemy. Skręciłam ją już 7 razy (mam na mysli kostkę prawą, lewą skręciłam ‚tylko’ 4 razy) i chucham i dmucham na obie, bo są naprawdę bardzo słabe. Stąd nie mogę biegać, bo od razu pojawia się okropny ból.

  Dobre obuwie w czasie treningu to podstawa:)

  Pozdrawiam i uważaj na SAMOLOTY ;D

   
 4. ~Koralik

  25 czerwca 2013 o 23:23

  Ja też mogę potwierdzić, że sport to wcale nie zdrowie :( To znaczy Tobie bardzo współczuję i stwierdzam, że jesteś w gorszej sytuacji niż moja. Ja jak planowałam „zaczynam dbać o siebie”, postanowiłam wybrać się na basen odkryty do Niemiec, gdzie spędziłam cały dzień. Niestety zapomniałyśmy z koleżanką o kremie z filtrem i jestem „spalona”, a z rąk zaczęła mi już schodzić skóra i póki co wyglądam jak wąż w czerwone placki :(
  A pływało się tak wspaniale! Gorzej z piekącą skórą, nie mogę spać w nocy, tak mnie plecy pieką.
  Może lepiej jeszcze odpocząć i w ogóle na razie nie biegać? Ja mam zamiar unikać słońca przez najbliższy miesiąc.

   
 5. ~Beatrycze

  6 lipca 2013 o 21:16

  Witam :-)
  Bieganie? Jestem zbyt leniwa… kurczę ;p. Ostatnio też miałam problem z nogą i tak do dzisiaj nie wiem, co mi jest… grunt, że przechodzi ;). Pozdrawiam, 3maj się i zapraszam do siebie -> Beatrycze.

   
 6. CuKinia

  11 lipca 2013 o 19:17

  Gdzie nasza Katarinka? :(

   
  • Katarinka

   12 lipca 2013 o 15:35

   Jestem jestem :) Poświęciłam się pisaniu bajek dla dzieci i zdobywaniu pracy :)

    
 7. Panna Kontrolna

  22 lipca 2013 o 15:03

  Hej. Nominowałam Cię do Liebster Blog Award :) Wejdź do mnie i zobacz o co chodzi w tej zabawie : ) Pozdrawiam i mam nadzieję, że weźmiesz udział :)

   
 8. ~Monika

  15 listopada 2013 o 09:36

  Gdzie Ty się podziewasz?:)
  Wrocisz?:)

   
 9. ~trener personalny

  5 grudnia 2013 o 01:40

  ??